Αυτά είναι προστεγάσματα. Αν βέβαια ανεβάσεις ένα σκίτσο θα έχουμε καλύτερη εικόνα του τι εννοείς.
Άρα ισχύουν όσα ισχύουν για τα προστεγάσματα.

Τα στέγαστρα δεν μπορούν να έχουν κατακόρυφα στοιχεία πλήρωσης.

Αφού στις όψεις δεν ορίζεται Δ ή δ, πώς θα υπάρχουν περιορισμοί που βασίζονται σ' αυτά τα μεγέθη;

Δες την "υπογραφή" μου στις αναρτήσεις. Ό,τι δεν απαγορεύεται, επιτρέπεται!
Το παραπάνω μότο το είδα ακόμα και σε ερωταπάντηση του ΤΕΕ/Τμήμα Πελοποννήσου.
Αυτός που θα σου απαγορεύσει κάτι πρέπει να σου υποδείξει πού αναφέρεται στον ΝΟΚ ή όπου αλλού ότι απαγορεύεται.

Υ.Γ.: Πάντα την άποψή μου εκφράζω όπως όλοι μας φυσικά.
Όταν γράφω για κάτι που άκουσα, είδα ή είπε τρίτος, αναφέρω την πηγή.

Ούτε φυσικά έχω το αλάθητο και είναι πολλές οι φορές που διαβάζοντας κάτι ξανά, συζητώντας εδώ μέσα και διαβάζοντας μια δική σου άποψη ή κάποιου άλλου, αλλάζω τη θέση μου και υιοθετώ την άποψη που άκουσα/διάβασα.

Παλεύουμε όλοι, ελεύθεροι επαγγελματίες μηχανικοί και συνάδελφοι ελεγκτές των Υ.ΔΟΜ., να βγάλουμε άκρη, να καταλάβουμε τις προθέσεις του νομοθέτη και να ερμηνεύσουμε τον νόμο.
Με καλή διάθεση και κοινή λογική θα καταλήξουμε σε συμπέρασμα.
Και όταν δεν καταλήγουμε, το αποτέλεσμα πρέπει να είναι βασισμένο στο "ό,τι δεν απαγορεύεται, επιτρέπεται".

Ας θυμηθούμε και μια άλλη αρχή του δικαίου, όταν υπάρχουν αμφιβολίες, η ζυγαριά γέρνει υπέρ του κατηγορούμενου.
Δεν έχετε ακούσει τη φράση "απαλλάσσεται λόγω αμφιβολιών";
Κατ' αναλογία, όταν υπάρχει αμφιβολία στον νόμο, θα πρέπει η απόφαση να είναι υπέρ του αιτούντα/μελετητή/ελεγχόμενου.